Czy można samemu pozbyć się z kredytu we frankach?

Kredyt we frankach od pewnego czasu spędza sen z powiek wielu ludziom. Od czasu, gdy Polacy dostali możliwość brania pożyczek w walucie szwajcarskiej minęło kilkanaście lat. W tym okresie jego kurs wzrósł blisko dwukrotnie w stosunku do złotówki. Dla osób, przed którymi jest jeszcze wiele rat do spłacenia, stało się to ogromnym problemem, niejednokrotnie prowadzącym do bankructwa. Na szczęście istnieje duża szansa na oswobodzenie się ze zobowiązania finansowego w tej właśnie walucie, o czym mogą świadczyć wyroki pierwszych kredytobiorców, którzy zdecydowali się na batalię sądową z gigantami świata banków.

Wadliwa konstrukcja umów oraz niedozwolone klauzule

Jak się okazuje umowy zawierane z osobami biorącymi kredyty w latach 2004-2008 były źle skonstruowane i posiadały zapisy niezgodne z prawem, kształtując obowiązki konsumenta nieidące w parze z dobrymi obyczajami godząc tym samy w jego interesy. Pozywając bank, możemy odwalutować kredyt, unieważnić go lub dochodzić zwrotu bezzasadnie pobranych prowizji oraz opłat.

Pomoc dla frankowiczów znajdziemy np. w internecie. Powstało wiele forów, jak również stron, z których wiele dowiemy się o sposobach na wyjście z tej trudnej sytuacji. Przygotujmy się jednak na ciężką walkę o własne prawa. Pamiętajmy, że nie chodzi tu kilkaset złotych, ale całe majątki zajmowane przez banki w wyniku niemożliwego do spłacenia zobowiązania finansowego. Posiłkując się internetowymi poradnikami, będziemy wiedzieli jakie dokumenty przygotować oraz gdzie zgłosić się po wsparcie swoich działań.

Zostaw komentarz

13 + sześć =