Podstawowe materiały do scrapbookingu

W ostatnim czasie sporą popularnością cieszy się scrapbooking. Jest to nic innego jak sztuka własnoręcznego wykonywania i ozdabiania albumów ze zdjęciami lub wszelkich innych pamiątek rodzinnych. Aby rozpocząć swoją przygodę z tym hobby, należy koniecznie zaopatrzyć się w zestaw odpowiednich materiałów. Z pewnością przydadzą nam się specjalne tekturki, które bez problemu kupimy na https://studio75.pl/TEKTURKI-SCRAPBOOKING-c360.

Bez funkcjonalnych narzędzi do cięcia ani rusz

Do scraapookingu potrzebny jest przede wszystkim album ze stronami pokrytymi warstwą ochronną polipropylenu albo polietylenu – najlepiej w standardowym rozmiarze 30×30 cm. Stanowi on optymalny wybór dla osób początkujących. Oprócz tego należy zakupić dedykowany klej w sztyfcie (koniecznie bezkwasowy, bo jest w pełni bezpieczny dla zdjęć) oraz taśmę fotograficzną. Nie obejdzie się również bez narzędzi przeznaczonych stricte do cięcia papieru, folii i pozostałych wykorzystywanych materiałów. Absolutną podstawą są niewielkie nożyczki dekoracyjne, precyzyjny trymer i kompaktowa gilotyna z ręcznym systemem docisku papieru. 

Dobrze jest też mieć:

– wykrojniki, czyli metalowe matryce przystosowane do wycinania wzorów w miękkim podłożu

– zestaw różnokolorowych oraz wzorzystych papierów (bez ligniny w składzie)

– kilka długopisów i flamastrów z tuszem pigmentowym, który wyróżnia się duża odpornością na blaknięcie, wilgoć oraz zabrudzenia

– dobrze naświetlone i wystarczająco wyraźne zdjęcia

– stemple (inaczej pieczątki)

– naklejki dekoracyjne o zróżnicowanym kształcie, kolorystyce i wzornictwie 

– gotowe szablony

Zostaw komentarz

5 + 16 =