Ogrzewanie do nowego domu – czym kierować się podczas jego wyboru?

Chociaż w ostatnich latach w Polsce było widać wyraźne odejście od ogrzewania domów jednorodzinnych przy pomocy węgla, to jednak ze względu na znaczący wzrost cen innych rodzajów ogrzewania, wraca on do łask. Po ostatnich podwyżkach coraz więcej osób rezygnuje z gazu, a zmiana przepisów dotyczących instalacji fotowoltaicznych spowodowała, że ludzie coraz bardziej przychylnie patrzą na sprawdzone dawniej rozwiązania.

Węgiel nie musi być taki zły

Decydując się na powrót do palenia węglem, wybierzmy jego bardziej przyjazną dla środowiska wersję. Oczywiście warto wybierać ekogroszek Aleksandrów Łódzki jest miastem, gdzie znajdziemy sporo firm oferujących tego typu surowiec. Nie jest on aż tak ekologiczny jak korzystanie z odnawialnych źródeł energii, ale nie można ich także postawić w jednym rzędzie z odchodzącymi już na szczęście piecami na węgiel. W większości przypadków nowoczesny piec będzie już wyposażony w mechaniczny podajnik, dzięki któremu będzie zużywana jedynie taka ilość opału, która jest naprawdę konieczna do ogrzania pomieszczeń oraz wody.

Kupując ekogroszek musimy zdawać sobie sprawę, że ma on niższą popielność od klasycznego węgla, dzięki czemu wysyła do atmosfery o wiele mniej szkodliwych substancji. Jest również bardziej ekonomiczny. To optymalne rozwiązanie dla portfela w tych trudnych oraz niepewnych czasach, na dodatek dosyć stabilne cenowo.

Zostaw komentarz

trzynaście + czternaście =