Hydroizolacja Tychy to idealna metoda na zabezpieczenie różnych pomieszczeń znajdujących się w domu przed szkodliwym działaniem wilgoci. Wykonuje się ją przede wszystkim w łazienkach, na tarasach oraz balkonach, czyli wszędzie tam, gdzie ściany i podłogi są narażone na negatywny wpływ wody. W tym przypadku najczęściej wykorzystuje się do izolacji takie materiały, jak masy uszczelniające (na bazie żywic albo cementu), płynne folie (również płaskie oraz wytłaczane), a także specjalne papy podkładowe.
Prawidłowe wykonanie hydroizolacji wymaga zawsze rozłożenia prac na kilka kluczowych etapów. W pierwszej kolejności należy właściwie przygotować podłoże poprzez usunięcie z niego kurzu i pyłu, a także jego zagruntowanie i usunięcie wszelkich zakrzywień czy ubytków. W tym celu stosuje się masę naprawczą.
Kolejnym krokiem jest izolacja podpłytkowa, opierająca się na odpowiednim naniesieniu hydroizolacji. Masę trzeba dokładnie wymieszać i rozprowadzać za pomocą wałka albo pędzla. Należy przy tym pamiętać, że warstwa powinna mieć co najmniej 1 mm grubości. Następnie można przejść do uszczelniania narożników. Konieczne jest użycie do tego taśmy uszczelniającej ze specjalnej tkaniny poliestrowej.
Wkleja się ją w dopiero co nałożoną warstwę folii i zabezpiecza folią płynną, aby nie wydostawała się na zewnątrz. Etap czwarty i jednocześnie ostatni polega na układaniu płytek albo innego materiału służącego do wykańczania wnętrz. Stosuje się w tym celu klej klasy C2/S1, dedykowany elastycznym podłożom o minimalnej chłonności.
O zaletach tej metody można przeczytać na http://kaiser-one.pl/hydroizolacje-rybnik/.