Kiedy kupić dziecku pojazdy trójkołowe?

Wspólne wypady na świeże powietrze to świetna możliwość integracji całej rodziny oraz przy okazji nauki jazdy i przepisów ruchu drogowego. Najmłodsze dzieci również chciałyby spróbować jeździć już na rowerach, ale póki są one jeszcze małe – nie warto ryzykować. Na sam początek przygody pociechy z samodzielnym prowadzeniem pojazdu warto nabyć rowerki trójkołowe dla dzieci. Są one doskonałe dla maluchów już od 3-4. roku życia.

Pedały w takim pojeździe przymocowane są zazwyczaj do przedniego koła, a to jest bezpośrednio połączone z kierownicą, co umożliwia stabilną i bezpieczną jazdę. Jeśli chcemy dodatkowo zwiększyć stabilizację, możemy wyposażyć się w rowerek z uchwytem, którym będziemy kontrolować dziecko.

Trójkołowe alternatywy

Jeżeli nasz maluch, lub my sami nie przepadamy za rowerami, możemy kupić taki pojazd jak hulajnoga dla dzieci trójkołowa. Różni się ona od tej tradycyjnej tym, że posiada trzy koła, zapewniające większą stabilność jazdy. Dwa z nich są na przedniej osi, a jedno na tylnej. Taki pojazd daje możliwość nauki jazdy na hulajnodze maluchom, które jeszcze do końca nie opanowały zasad utrzymywania równowagi.

Wybierając taki produkt, pamiętajmy o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim powinna być ona dopasowana do wymiarów dziecka. Nie można kupować zbyt dużej hulajnogi „na zapas”, bo wtedy zwiększamy ryzyko wypadku. Mniejszemu dziecku po prostu trudniej będzie opanować pojazd większy od niego. Na rynku dostępne są hulajnogi, które można prowadzić stojąc, lub takie z zamontowanym już siedzeniem.

Zostaw komentarz

2 × 1 =