Jakie formy leczenia są oferowane przez specjalistyczne gabinety stomatologiczne?

Specjalista w swojej dziedzinie

W specjalistycznych gabinetach stomatologicznych, jakim z pewnością jest poznański gabinet ApDENT, pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę wielu lekarzy. Jest to spowodowane faktem, że stomatologia to szeroka dziedzina wiedzy i trudno jest idealnie znać każdy jej aspekt. Z tego powodu w specjalistycznych gabinetach każdy lekarz zajmuje się określonymi jednostkami chorobowymi – jeden stomatolog wykonuje zabiegi chirurgiczne, inna osoba zajmuje się protetyką, jeszcze inna ortodoncją.

Przede wszystkim – zaplecze

Współczesna stomatologia wykorzystuje zdobycze technologiczne – specjalistyczne gabinety mogą pochwalić się wieloma nowoczesnymi urządzeniami. Jednym z nich zdecydowanie jest mikroskop, używany między innymi przy zabiegach endodontycznych i chirurgicznych. Mikroskop zabiegowy usprawnia wszystkie ruchy lekarza, ponieważ zapewnia mu lepszą widoczność pola zabiegowego. Dzięki temu również pacjent zyskuje – jakość leczenia jest zdecydowanie wyższa. 

Kolejnym niezbędnym urządzeniem jest aparat RTG, pozwalający na robienie zdjęć celowanych i pantomograficznych. Wielu zabiegów stomatologicznych nie można przeprowadzić bez aktualnych zdjęć RTG, dlatego tak ważne jest, żeby w gabinecie taki aparat się znajdował.

Współpraca to podstawa

Aby leczenie było kompleksowe, nie wystarczy wykwalifikowany stomatolog – w specjalistycznych gabinetach bardzo ważna jest obecność asysty. Bez pomocy niemożliwe jest wykonanie praktycznie wszystkich zabiegów chirurgicznych (ekstrakcji czy implantoprotetyki), endodontycznych (leczenie pod mikroskopem nie odbędzie się bez asysty) czy profilaktycznych (skaling i piaskowanie).

Zostaw komentarz

dwa × 1 =