Jak przetrwać w mieszkaniu w upalne dni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce, tak jak i na całym świecie obserwuje się wzrost średnich temperatur. Wydłuża się też ilość najgorętszych dni w roku. Lata stają się więc coraz cieplejsze. To z kolei oznacza, że w mieszkaniach, a często i w domach, pomimo otwartych okien, ciężko jest wytrzymać, o pracy w takich warunkach nie wspominając. Jak sobie poradzić z upałem? Poniżej kilka sprawdzonych rad.

System klimatyzacji

To najskuteczniejszy sposób na radzenie sobie z gorączką letnich dni. Pozwala na ustawienie konkretnej temperatury w całym domu lub w poszczególnych pomieszczenia zależnie od preferencji mieszkańców. Trudno nie przecenić tego rozwiązania. Jeśli interesuje nas sprawnie funkcjonująca klimatyzacja Katowice to odpowiednie miasto, skąd można wybrać spółkę, która działa kompleksowo. Nie tylko zaprojektuje i zamontuje instalację, ale także będzie ją serwisowała.

Zaopatrz się w wiatrak

To jeden z najtańszych rozwiązań. Dzięki temu, że nie wymaga montażu, zaraz po zakupie można go ustawić w dowolnym miejscu w pokoju i cieszyć się przyjemnym chłodnym wiaterkiem. Jest to jednak rozwiązanie punktowe, działające tylko na niewielką strefę pomieszczenia, gdzie urządzenie jest skierowane.

Oczyszczacz powietrza z chłodzeniem

To rozwiązanie nieco droższe od zwykłego wiatraka, ale sprawdzi się z pewnością u alergików. Decydując się na urządzenie, którego podstawowym zadaniem jest oczyszczanie powietrza, warto wybrać model z opcją chłodzenia. W gorące dni będzie skutecznie obniżał temperaturę całego pomieszczenia i dodatkowo je nawilżał.

Inne sposoby

W bardzo ciepłe dni, warto pozostawić zasłonięte zasłony oraz rolety i nie otwierać okien od strony nasłonecznionej, aby gorące powietrze nie dostawało się do środka. Jeśli dopiero wyposażasz swoje mieszkanie, pomocne może okazać się zakupienie urządzeń, takich jak lodówka w trybie czuwania. Podczas pracy wydzielają one sporo ciepła, które dodatkowo ogrzewa pomieszczenia. Pamiętaj też o piciu dużej ilości wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Usługi telekomunikacyjne – jak wybrać te odpowiednie dla naszej firmy?
Usługi telekomunikacyjne – jak wybrać te odpowiednie dla naszej firmy?
Każdy kto posiada firmę, wie że jej prowadzenie jest niemożliwe, gdy nie posiadamy firmowego telefonu, w ten sposób załatwiamy wiele […]
Jak wynająć auto, aby nie nadszarpnąć domowego budżetu?
Jak wynająć auto, aby nie nadszarpnąć domowego budżetu?
Samochód jest czymś nieodzownym, gdyż bez niego niemal niemożliwe byłoby funkcjonowanie w nowoczesnym świecie. Pomimo tego, że posiada go prawie […]
Dlaczego warto się zdecydować na implanty zębowe?
Dlaczego warto się zdecydować na implanty zębowe?
Pogarszający się stan zębów, lub nawet ich powolna utrata to problem, którego nie powinno się w żadnym stopniu lekceważyć. W […]
Ostatnie wpisy
Polecamy