Jak zadbać o czystość całego mieszkania?

Pierwszy powiew wiosny czy zbliżające się święta sprawiają, że wielu z nas nabiera ochoty na gruntowne porządki. Wyrzucamy wszystko z szafy, by powycierać od dawna nieużywane przedmioty z kurzu, wietrzymy wszystkie pomieszczenia, pierzemy firanki i dywany – dzięki temu mieszkanie pachnie świeżością, jest czyste i jasne. Jednak to nie zawsze wystarczy! Powierzchowna czystość nie oznacza, że zadbaliśmy o każdy kąt. O czym więc powinniśmy pamiętać podczas sprzątania?

Gruntowne porządki w domu – jak się za nie zabrać?

Wymyte szafki i blaty i wyprane pościele to dobry początek, jednak warto pamiętać, że czyszczenia wymagają także te powierzchnie, których nie widać na pierwszy rzut oka. Jeśli mamy w domu klimatyzację lub inne urządzenie chłodnicze, wtedy konieczne jest jego regularne odgrzybianie i odkażanie. Przyda się do tego celu specjalny preparat odgrzybiający, który znajdziemy na przykład na stronie producenta: https://climapartner.pl/10534-produkty-firmy-errecom. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie wdychamy szkodliwych mikroorganizmów.

Blaty kuchenne dobrze jest także odkazić płynem o wysokiej zawartości alkoholu (min. 75%, a najlepiej nawet 80%), by pozbyć się zarazków, które mogłyby osiąść na naszym jedzeniu. A jeżeli mamy małe dzieci czy zwierzęta domowe, wtedy nawet okazjonalne odkażanie podłogi może okazać się przydatne. Warto też wyczyścić takie sprzęty jak ekspres do kawy, odetkać odpływy sanitarne, a powietrze pozbawić zapachu papierosów za pomocą specjalnego sprayu. Tak wyczyszczone mieszkanie będzie nie tylko piękne i pachnące, ale przede wszystkim bezpieczne.

Zostaw komentarz

dwa − jeden =