Czego potrzebujesz dobry krawiec w swojej pracowni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie potrzebujesz wielu narzędzi, aby rozpocząć pracę jako krawiec. Wystarczy odpowiedni sprzęt i odrobina wiedzy.

Oto kilka niezbędnych przedmiotów:

Taśma miernicza

Podczas dopasowywania garnituru lub sukienki ważne jest, aby prawidłowo zmierzyć klienta. To gwarantuje, że ubranie będzie pasowało i dobrze na nim wyglądało. Taśmy miernicze można znaleźć w sklepach z artykułami do szycia lub w internecie.

Rozpruwacz do szwów

To narzędzie pomoże Ci usunąć szwy, abyś mógł poprawić błędy lub dopasować ubranie, bez konieczności zaczynania od nowa. Będziesz używać tego narzędzia często podczas szycia ubrań ręcznie lub maszynowo, więc posiadanie go pod ręką jest niezbędne!

Naparstek

Pomoże Ci przebijać igły przez grube tkaniny, takie jak dżins, skóra, zamsz i inne, nie raniąc przy tym palców. Można je znaleźć w sklepach z artykułami do szycia lub w internecie.

Manekin krawiecki

Manekin krawiecki to naturalnej wielkości model tułowia i kończyn osoby, który może być użyty do przytrzymania materiału podczas szycia lub do sprawdzenia, jak dobrze pasują ubrania przed ich uszyciem. Można je znaleźć w sklepach z artykułami do szycia lub w Internecie na stronach takich jak chociażby https://emanekiny.pl/krawieckie.

Deska do prasowania z podstawką do prasowania

Prasowanie jest ważnym krokiem w przygotowaniu się do szycia na wszystkich rodzajach materiałów, od tkanin po skórę i nie tylko. Deska do prasowania ułatwia prasowanie dużych kawałków materiału, ponieważ ma większą powierzchnię roboczą i nie powoduje marszczenia się materiału przed rozpoczęciem szycia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Catering dietetyczny – dlaczego warto z niego skorzystać?
Catering dietetyczny – dlaczego warto z niego skorzystać?
Catering dietetyczny to świetna opcja dla osób, które są na diecie lub chcą schudnąć. Może być również przydatny dla osób, […]
Kiedy konieczna jest wizyta u chirurga stomatologicznego?
Kiedy konieczna jest wizyta u chirurga stomatologicznego?
Niekiedy zdarza się sytuacja, że jakiś problem z uzębieniem wymaga mniej lub bardziej pilnej interwencji dentysty chirurga. Mnóstwo osób obawia […]
Jak dobrać odpowiednią klamkę do danego typu drzwi?
Jak dobrać odpowiednią klamkę do danego typu drzwi?
Klamki są nieodzownym elementem każdych drzwi. To dzięki nim możliwe jest ich otwieranie oraz zamykanie. Wpływają więc one w znaczny […]
Ostatnie wpisy
Polecamy