Co wyróżnia styl prowansalski?

Miłośnicy atrakcyjnych wnętrz mogą wybierać spośród różnych stylów aranżacyjnych. Sporo ciekawych ofert przygotowywanych jest zarówno z myślą o zwolennikach klasyki i stonowanych projektów, jak też o pasjonatach nietuzinkowych wnętrz. Z dużą starannością można wybrać wszystkie meble oraz wyposażenie dodatkowe. Zdumiewa szeroki asortyment materiałów meblowych oraz tekstyliów.

Komfortowe i oryginalnie zaprojektowane wnętrza

Jednym z oryginalnych trendów aranżacyjnych jest styl prowansalski. Wyposażenie aranżacji prowansalskich cechuje prostota, z jednoczesnym zamiłowaniem do efektownych detali i wysokiej funkcjonalności. W takich pomieszczeniach dominują pastele i postarzana biel. Duże znaczenie mają skrupulatnie dobrane tkaniny, które nadają wrażenie ciepła i przytulności. Charakterystyczne są również akcenty nawiązujące do minionych lat, stąd w prowansalskich wnętrzach od razu uwagę przykuwają stylowe sekretarzyki i kredensy.

Prowansalskie meble przeznaczone do przechowywania często zawdzięczają swój urok wykończeniowym niuansom – mogą to być ozdobne gałki lub dekoracyjnie wykonane obrzeża. W konstrukcji takich mebli niejednokrotnie uwzględniane są praktyczne szufladki i skrytki, które nadają całości niepowtarzalnego charakteru. Dla miłośników nietuzinkowych wnętrz polecane są także efektowne meble włoskie https://meble-prowansalskie.pl/meble-wloskie-style-2/, które wykonywane są z litego drewna. Dzięki takim projektom meblowym można zaaranżować piękny salon, sypialnię, a nawet przedpokój.

Zostaw komentarz

trzy × pięć =