Jak zachować czystość w basenie?

Utrzymanie czystego basenu to nie tylko kwestia estetyki, ale także higieny, gdyż wpływa na powstrzymywanie rozwoju bakterii. Jest to jednak czasochłonne i wymaga sporo pracy. Z tego względu warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt i środki ułatwiające to zadanie. Co pomaga w zachowaniu czystego basenu?

Usuwanie zanieczyszczeń

Najbardziej i najszybciej widocznymi w basenie są zanieczyszczenia w formie liści i odpadów z drzew oraz owadów. Ich rozkład po opadnięciu na dno wspomaga rozwój bakterii i doprowadza do powstawania kolejnych zabrudzeń. Z tego względu warto wyławiać je jak najszybciej przy pomocy podbieraka. Po ich opadnięciu na dno można skorzystać z pompy filtrującej i odkurzacza basenowego, który wyczyści mechanicznie całe dno niecki basenowej. Dla dużych basenów i oszczędzania czasu na rynku znajdują się automatyczne odkurzacze, jak chociażby polskiej marki Zodiac: https://zodiacpolska.pl/. Pozwalają one na wyczyszczenie całego dna basenu bez potrzeby kontrolowania przez użytkownika.

Zapobieganie i czyszczenie chemiczne

By ograniczyć ilość zanieczyszczeń w basenie warto korzystać z pokryw basenowych i zakrywać go w czasie nieużytkowania, co znacznie zmniejszy ilość wpadających do wody odpadów. By zapobiec powstawaniu glonów konieczne jest stosowanie preparatów antyglonowych, a także chloru. Pomagają one także doraźnie w usuwaniu istniejących już ognisk. Do utrzymywania odpowiedniego pH wody konieczne jest także stosowanie przeznaczonych do tego preparatów. Warto kontrolować poziom chloru i pH wody przy pomocy testerów.

Zostaw komentarz

4 × 4 =