Czy warto wynajmować mieszkania?

Odpowiedź na to pytanie zależy od Ciebie i ilości pieniędzy, które chcesz wydać. Faktem jest, że większość ludzi chce cieszyć się wolnością życia w domu, który jest ich własnością, ale nie chcą płacić całego swojego miesięcznego dochodu na płatności hipoteczne.

Wynajmowanie mieszkań jest z pewnością mniej kosztowne niż ich kupowanie. Możesz zaoszczędzić tysiące dolarów każdego roku, wynajmując zamiast kupować. Ale to nie znaczy, że zawsze się to opłaca. Przyjrzyjmy się kilku powodom, dla których wynajem mieszkań może być lepszą opcją dla Ciebie.

Nie masz pragnienia posiadania domu

Dla niektórych ludzi, posiadanie domu po prostu nie jest opcją. Mogą nie mieć wystarczających oszczędności, lub nie mają wystarczająco dobrych ocen kredytowych, a może po prostu nie podoba im się pomysł bycia odpowiedzialnym za czyjąś własność, jeśli coś pójdzie nie tak (lub jeśli ktoś zdecyduje się włamać). W każdym razie, jest mnóstwo ludzi, którzy nie są zainteresowani posiadaniem domu i wolą mieć Gliwice mieszkania na wynajem zamiast tego.

Nie masz jeszcze wystarczająco pieniędzy

Jeśli planujesz kupić swój pierwszy dom, będziesz potrzebował co najmniej 20% zaliczki, zanim będziesz mógł zostać zatwierdzony przez jakiegokolwiek kredytodawcę (a nawet zaczął patrzeć na domy). Dokładna kwota różni się w zależności od pożyczkodawcy, ale jest to dobra zasada, o której należy pamiętać. Jeśli nie masz jeszcze wystarczająco dużo pieniędzy, to będziesz musiał albo pracować bardzo ciężko, albo ograniczyć wydatki, abyś mógł zaoszczędzić na zaliczkę.

Zostaw komentarz

1 × 5 =