Szambo plastikowe – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szamba plastikowe są świetną alternatywą dla zbiorników betonowych i z włókna szklanego. Są one również łatwiejsze w instalacji niż inne rodzaje szamb. Poniżej przedstawiono listę zalet szamb z tworzywa sztucznego:

Niskie koszty utrzymania 

Plastik jest trwały i wymaga niewielkiej konserwacji. Do czyszczenia zbiornika można użyć węża lub myjki ciśnieniowej, ale należy unikać ostrych środków chemicznych i ściernych, takich jak wybielacze i środki dezynfekujące.

Lekkość 

Tworzywo sztuczne waży znacznie mniej niż beton czy włókno szklane, co ułatwia jego transport, instalację i usunięcie w razie potrzeby.

Elastyczność 

Do instalacji plastikowego szamba nie potrzeba specjalnych narzędzi ani sprzętu. Można je zainstalować, kopiąc dziury za pomocą narzędzi ręcznych, takich jak łopaty i motyki, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla odległych obszarów lub miejsc, w których nie można łatwo użyć ciężkich maszyn (np. w skalistej glebie).

Elastyczne opcje instalacji 

Szamba z tworzywa sztucznego można zakopać pionowo w ziemi lub poziomo pod kątem, w zależności od potrzeb i warunków panujących na miejscu (np. skaliste podłoże). Twój instalator doradzi Ci, jaka opcja jest najlepsza dla danego miejsca, w zależności od wybranego modelu (np. pionowa czy pozioma).

Dłuższa żywotność 

Zbiorniki betonowe i z włókna szklanego z czasem ulegają korozji ze względu na kontakt z wodą gruntową i bakteriami glebowymi, które rozkładają materię organiczną w ściekach przechowywanych w tych zbiornikach.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na jego temat, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://www.carbo-san.com/szamba-plastikowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie prace remontowe ułatwi wiertarka udarowa?
Jakie prace remontowe ułatwi wiertarka udarowa?
Wiertarka udarowa to specjalny rodzaj wiertarki ręcznej, która umożliwia włączenie udaru, gdy zachodzi potrzeba wywiercenia dziury w wyjątkowo twardym materiale. […]
Czy można samemu pozbyć się z kredytu we frankach?
Czy można samemu pozbyć się z kredytu we frankach?
Kredyt we frankach od pewnego czasu spędza sen z powiek wielu ludziom. Od czasu, gdy Polacy dostali możliwość brania pożyczek […]
Jak najlepiej jest przechowywać śrubki i części?
Jak najlepiej jest przechowywać śrubki i części?
Porządek w miejscu pracy zalicza się do podstawowych wymogów w każdym przedsiębiorstwie czy firmie. Szczególnie w różnego rodzaju warsztatach dobra […]
Ostatnie wpisy
Polecamy