Panele czy wykładzina – czyli czym wyłożyć podłogę w biurach

Biura to pomieszczenia, które z jednej strony powinny być bardzo reprezentatywne, ponieważ odwiedzane są przez potencjalnych klientów oraz petentów. Jak wiadomo, oceniamy z bardzo różnych powodów, a na subiektywną ocenę firmy wpływa również wystrój biura.

Z drugiej jednak strony miejsce powinno być komfortowe, ponieważ pracownicy spędzają w nim przynajmniej osiem godzin swojej pracy. W obu tych przypadkach niebagatelne znaczenie odgrywa podłoga. Powoduje to dylemat dotyczący tego, czym wyłożyć podłogę. Najczęściej rozważanymi pomysłami są panele oraz wykładziny. Rozważmy zatem obie te opcje.

Biurowa podłoga, czyli po czym stąpać?

Wybór paneli albo wykładzin wiąże się z pewnymi ograniczeniami oraz niewątpliwymi zaletami. Jeśli podłogę wyłożymy wykładziną obiektową zapewniamy sobie zmniejszenie emisji hałasu, ponieważ dźwięki oraz kroki giną w miękkiej tkaninie, jednocześnie uprzyjemniając pracę znajdujących się w pomieszczeniu pracowników.

Materiał zapewnia też przyjemne uczucie, kiedy na niego wchodzimy, co może być chwytliwym pomysłem marketingowym oraz sprzedażowym firmy. Co więcej, wykładzina dywanowa w płytkach 50×50 idealnie odwzorowuje rzeczywiste płytki zarówno pod względem struktury, jak i kolorów.

Wykorzystanie wykładziny daje także możliwość większej swobody w kwestii barw czy struktury, co zwiększa z kolei przestrzeń aranżacyjną. Jeśli chodzi o panele z pewnością są bardzo klasycznym rozwiązaniem o prostym przekazie. Sprawdzą się w oficjalnych biurach o dużym prestiżu. Wybór zależy jednak od zakresu działalności biura, oczekiwań względem materiału oraz indywidualnego gustu.

Zostaw komentarz

20 − 2 =