Zawód masażysty cieszy się dużą popularnością wśród młodych osób. Dzieje się tak ze względu na stale wzrastające zapotrzebowanie na tego typu usługi. Rośnie ono z różnych względów – siedzący tryb życia oraz nieodpowiednia postawa u wielu ludzi skutkuje częstymi bólami pleców i innych miejsc ciała. Nie bez znaczenia jest też proces starzenia się społeczeństwa. Powoduje on, że wzrasta ilość ośrodków oferujących masaże lecznicze, wspomagające proces rehabilitacji. Wybór tego zawodu gwarantuje więc dużą ilość zleceń i pewny dochód.
Aby podjąć się wykonywania profesji masażysty należy posiadać specyficzne cechy. Przede wszystkim są to siła i wytrzymałość. Masaż to ciężka praca fizyczna, która wymaga wysiłku całego ciała. Oprócz tego ważne są też predyspozycje społeczne i wyczucie w kontaktach z klientem. Decydując się na tą ścieżkę zawodową należy mieć na uwadze powyższe czynniki.
Istnieją dwie drogi do znalezienia się w gronie profesjonalnych masażystów. Jedną z nich jest skończenie studiów wyższych z zakresu fizjoterapii, które dają szeroką wiedzę i praktykę również z zakresu technik masażu. Drugą jest zapisanie się do szkoły policealnej lub zawodowej. Po 2 lub 3 latach kształcenia otrzymuje się tytuł technika uprawniający do wykonywania usługi.
Wśród licznej oferty kursów tego typu wyróżnia się ta, którą można znaleźć na stronie https://www.collegium.com.pl/kierunki/technik-masazysta. W jej ramach kształcenie odbywa się w różnych trybach, co ułatwia pogodzenie nauki z innymi obowiązkami.