Jak utrzymać ład i porządek w warsztacie samochodowym?

Warsztat samochodowy to miejsce, w którym na co dzień wykonywane są rozmaite czynności w zakresie naprawiania i konserwowania aut oraz innych pojazdów. Wykorzystuje się w tym celu szereg użytecznych narzędzi i profesjonalnych preparatów (oleje, smary itp.). Powinny one być zawsze w odpowiedni sposób przechowywane, ponieważ pozwoli to utrzymać idealny porządek, a także w znacznym stopniu ułatwi poruszanie się po całym pomieszczeniu. Niezbędne okażą się z pewnością m.in. skrzynki narzędziowe metalowe.

Bez solidnych regałów ani rusz

Wspomniane we wstępie skrzynki narzędziowe idealnie wręcz nadają się do trzymania w nich różnorodnych kluczy, śrubokrętów, młotków, rozpieraków, szczypiec, mierników, chwytaków, latarek, czy pistoletów ręcznych przeznaczonych do klejenia. Z kolei drobne elementy złączne w postaci śrubek, gwoździ, nakrętek, nitów, wkrętów i niewielkich prętów gwintowanych najlepiej jest umieścić w wytrzymałych, estetycznych pojemnikach plastikowych. Należy je dokładnie opisać, a następnie włożyć do szafek ściennych lub postawić na regale.

W warsztacie samochodowym nie obejdzie się ponadto bez stabilnych, systemowych regałów stalowych z funkcją regulacji wysokości półek. Wynika to z faktu, że umożliwiają one bezpieczne składowanie elektronarzędzi (wiertarek, szlifierek, agregatów itp.) oraz obiektów zajmujących wiele wolnego miejsca. Pozostałe użyteczne konstrukcje to organizery, tablice ścienne narzędziowe, wózki mobilne i metalowe szafy zamykane na klucz. Wszystkie wymienione powyżej rozwiązania skutkują sporą oszczędnością czasu (znalezienie stosownego sprzętu nie stanowi problemu), a także szybkim i ułatwionym sprzątaniem.

Zostaw komentarz

5 × cztery =