Jak to się zaczęło?

Ilekroć poszukujemy istotnych informacji lub też zwykłych, interesujących nas ciekawostek, niejednokrotnie natrafiamy na artykuły, napisane w trudny do zrozumienia sposób, z kolei media takie jak telewizja zwykle zapewniają nam odgórną i raczej ogólną wiedzę. Z tego powodu może nam się wydawać, że wiedza jest czymś owianym tajemnicą, do czego dostęp mają tylko nielicznie eksperci i to na nich powinniśmy się zdać.

Ponieważ ten sam problem dotyczył nas – autorów serwisu Wiedza Bez Tajemnic – postanowiliśmy, że pora stworzyć w sieci miejsce, w którym ludzie swobodnie i w przystępnej formie będą mogli czytać o wszystkich sprawach, które są teraz „na czasie”. Chcieliśmy w jednym miejscu zebrać szereg interesujących i ważnych tematów z różnych dziedzin wiedzy oraz ogólnie pojętego życia człowieka. Zależało nam także, by nasi czytelnicy nie mieli problemu z kontaktowaniem się z nami, komentowaniem artykułów, wymianą myśli, a także nawiązywaniem współpracy.

Powyższe powody sprawiły, że w sieci powstało właśnie to miejsce i mamy nadzieję, że będzie się ono rozwijać, a czytelnicy chętnie do nas wrócą, zawsze znajdując dla siebie coś nowego.