Jak chronić mieszkanie przed słońcem i owadami

Nadejście lata oraz upalnej pogody nieuchronnie wiąże się z tym, że nasz wypoczynek w domu zostanie zakłócony przez pojawienie się owadów oraz promienie palącego słońca przedostające się przez okna do mieszkania. Na szczęście istnieją sposoby na to, żeby zapewnić sobie ochronę przed takimi czynnikami w postaci różnych osłon zakładanych na okna.

W jaki sposób możemy zabezpieczyć mieszkanie przed owadami i słońcem?

Jeśli chcemy, aby w domu nie znalazły się żadne owady, sprawdzonym sposobem będzie moskitiera na okno. Dzięki niej nawet w upalne dni i noce możemy szeroko otworzyć okna i nie martwić się, że wlecą przez nie jacyś nieproszeni goście. Jest to świetna alternatywa dla różnego rodzaju chemicznych oprysków oraz olejków. Jest to szczególnie istotne, kiedy mamy w domu dzieci lub osoby wrażliwe i podatne na alergie. Dużą popularnością cieszą się moskitiery, które montuje się na ramkach. Są to tzw. moskitiery ramkowe. Wyglądają bardzo estetycznie, a przy tym są bardzo proste w montażu.

Jeśli chcemy ochronić się przed słońcem dobrym pomysłem będą nie tylko rolety balkonowe, ale także markizy. Jest to osłona montowana na zewnątrz, przez co promienie zatrzymywane są już przed szybą. Dzięki temu mieszkanie jest skutecznie zabezpieczone przed promieniowaniem UV oraz pozostaje odpowiednio zaciemnione. Markizy zapewniają jednocześnie dobrą widoczność na zewnątrz. Markizy to również niezawodna metoda ochrony przed owadami. Obecnie dostępne są bardzo wygodne w obsłudze markizy elektryczne, są one zupełnie bezpieczne a zarazem bardzo skuteczne.

Zostaw komentarz

jeden × 3 =